1998 yılında “En yeni iletişim ve bilgisayar teknolojilerini kullanarak müşterilerine dünya standartlarında çözümler sunmak” ilkesiyle yola çıkan isimtescil.net, geçen 16 yıllık süreçte Dünya ve Türkiye’ye, en büyük domain ve hosting firmalarından biri olmayı başarmıştır.

2008 yılında alan adları standartlarını belirleyen ve denetleyen tek otorite ICANN’e akredite olan isimtescil.net, 2010 yılından beri Türkiye’nin en büyük 500 bilişim şirketi arasında yer almakta ve kurulduğu günden buyana 1 milyonun üzerinde domain kaydı ve 200 bininin üzerinde barındırma hizmetne ev sahipliği yapmıştır.

45 kişilik ekibi ile 7/24 destek operasyonunu sürdüren ve sürekli Ar-Ge politikası ile kendi altyapı yatırımlarını yöneten isimtescil.net, 2013 yılında Türkiye’de ilk kez yeni domain uzantıları için ön talep sürecini başlatmış ve bu süreçte 1 milyonun üzerinde talep toplayarak Afrika, Asya ve Doğu Avrupada en fazla talep toplayan şirket ünvanını almıştır.

Rakamlarla isimtescil.net

isimtescil.net aynı zamanda .tr uzantılarının Türkiye’deki yetkili operatörlerinden biridir. .tr uzantılı domain kaydediciler arasında en fazla işlem hacmine sahip firmadır. isimtescil.net tamamen kendi bünyesinde bulunan yazılım ekibi ile geliştirdiği Domain Management (Domain Yönetimi) otomasyonuna sahiptir. Bu otomasyon sayesinde kullanıcılarına dünya standartlarında online domain kaydetme ve tüm domain operasyonlarını web tabanlı ara yüzümüzden yönetebilme özgürlüğü sunmaktadır. Aynı arayüze entegre çalışan hosting otomasyon sistemi ile hosting kullanım kolaylığı ve tek arayüzden çoklu hizmet yönetimi sağlama kabiliyetinde olan firma, 2010 yılında tüm barındırma altyapısını cloud (bulut) üzerine taşımış ve bu sayede mnimum maliyet/maksimum performans ölçeğini tüm müşterilerine ulaştırabilmiştir.

isimtescil.net hosting servislerinde de pazar liderleri arasındadır. Paylaşımlı hosting, Vds Vps Server, Dedicated Sunucu, Mail Hosting gibi konular da müşterilerine kaliteli servisler sunmaktadır. isimtescil.net, marka ve patent işlemlerinde 2008’den beri faaliyet göstermektedir. 2011 yılı itibariyle tüm faaliyetleri kendi bünyesindeki marka vekilleri ile yürütmektedir.

isimtescil.net, SSL servislerinde farklı seçenekler ile müşterilerine hizmet sağlamaktadır. Rapid, Geotrust, Comodo gibi sektöründe öncü firmaların bayiliğini yapmaktadır. isimtescil.net, müşterilerinin kendi sayfa tasarımlarını teknik bilgiye ihtiyaç duymadan yüzlerce şablon arasından seçmelerini ve sayfalarını Webklavuzu projesi yardımıyla sağlamaktadır.

ISO 9001 sertifikası süreçlerini 2010 yılında tamamlayan IsimTescil tüm birimleri, hizmet ve kalite standartlarını sağladığını belgelendirmiştir.

PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) kapsamında isimtescil.net ödeme, alt yapı, ofis, data center (veri merkezi) tüm birimlerinin standartlara uyumluluğunu tescillemiştir.

isimtescil.net ve bağlı olduğu grubun uzun vadedeki hedefi, Türkiye’de olduğu gibi dünyada da en büyük firmalar arasında yer almaktır.

Tanıtım Videosu